הרב ברג

המקובל הרב שרגא פייבל ברג נולד בניו יורק בשנות ה-20 של המאה ה-20. הרב ברג הוא נצר לשושלת חסידית ולאחר שנים רבות של לימודים הוסמך לרבנות על ידי הישיבה היוקרתית “תורה ודעת”.

בשנת 1962 התחולל בחייו שינוי עצום,העצום בזכות מפגש עם המקובל הרב יהודה צבי ברנדווין, ממשיך דרכו המובהק של הרב אשלג, מייסד המרכז לקבלה.

הרב ברנדווין היה למורו של הרב ברג, קשר ששינה את פני ההיסטוריה הקבלית.

הרב ברג טעם מידיו של הרב ברנדווין את טעמה הנפלא של הקבלה, והחל בהפצת הזוהר וחכמת הקבלה עד שבשנת 1969, הועבר שרביט המנהיגות של המרכז לקבלה לרב ברג.

מאז הפך לראש המרכז לקבלה, מקדיש הרב ברג את זמנו, יחד עם אשתו, קרן, להרחבת הנגישות לידע העצום של הקבלה. בני הזוג ברג פתחו את שערי הידע של עולם הקבלה והרחיבו את הנגישות לחוכמה העצומה שהייתה שמורה עד כה בחדרי חדרים עבור יחידי סגולה בלבד.

כחלק מתהליך זה, הרב ברג הפך את מורשת המקובלים לסודות יומיום גלויים החודרים את לב המאמינים בצורה פשוטה ומובנת. למעשה, הנגשת תורת הקבלה להמונים על ידי הרב ברג פתחה עבור כל אחד מאיתנו (על פי רצונותיו ויכולותיו) פתח לעולם חדש ועצום של חוכמה אוניברסאלית. בזכות גישה זו, הפך ידע הקבלה תחת מטרייתו של  הרב ברג, למגע קסם המאפשר לכל אחד מאיתנו כרטיס כניסה לחיים טובים יותר ואף יותר מכך – לעולם טוב הרבה יותר.

כיום, כעבור קצת יותר מחמישים שנה, אנו חווים את הקבלה דרך יותר מחמישים סניפים בעולם ומיליוני בתים בהם ספרי קבלה ובמיוחד, ספר הזוהר, מאפשרים חיבור למודעות זו. במרכזי הקבלה לומדים ולמדו מיליוני אנשים שחוו את הקבלה דרך לימוד, פרקטיקה, שינוי אישי מתמשך וחיבור לחוקים אוניברסלים.

הרב ברג, כתב מאמרים, תירגם, הוציא לאור כתבים וספרים חשובים בנושאים מגוונים מחכמת הקבלה. בין הנושאים בהם עסק בכתביו: חיי נצח, גלגולי נשמות, כוח האחד והכוח של האותיות העבריות, סודות הזמן ועוד.

אחד מהנושאים העיקריים בהם עוסק הרב במחקריו היא סוגיית “עליונות הרוח על החומר” והאופן בו המדע מתייחס לסוגיה זו לאורך השנים. לאחרונה אף הוכיח הרב ברג את טענתו, אותה גיבש בספרו “ננו”, שנכתב לאחר שעבר חוויה לא פשוטה.

אירוע מוחי בו לקה הרב לפני מספר שנים פגע בתפקודו ולמעשה, מבחינה רפואית, גרם לחלקים ממוחו להפסיק לתפקד. אולם כאשר בוחנים את תפקודו בפועל, מגלים שחלקים אלה, שכביכול “נמחקו” מבחינה ביולוגית, עברו תהליך החלמה מיוחד וניסי, וכי הרב ממשיך לתפקד ולהניע את החיים ממקום של מודעות גבוהה ומיוחדת.

הרב חוזר ומדגיש כי – הסוד לשינוי אישי ועולמי שוכן בננו-טכנולוגיה של הנפש. בנוסף, הרב מדגיש כי המפתח לשינוי הזה הוא: “ואהבת לרעך כמוך” – אהבה וכבוד אנושי!