מהי קבלה?

לפרטים על מהי קבלה, לחץ כאן.

מה מלמדים במרכז לקבלה?

המרכז לקבלה עונה על שאלות רוחניות כמו מהי מטרת החיים? מדוע נוצר העולם? האם החיים מקריים? לימוד הקבלה כולל את הבריאה, את החוקים הרוחניים של היקום, ומסע הנשמה.

ישנם חמישה עקרונות בסיסיים:

נתינה, מודעות לאגו ואיזונו, קיומם של חוקים רוחניים, כולנו אחד, עזיבת איזור הנוחות שלנו יכולה ליצור נסים.

לפירוט כל אחד מהעקרונות, לחץ כאן.

איך התחילה הקבלה?

במשך הזמן התפתחו הרבה מובנים למושג קבלה, והקבלה פירושה דברים שונים לאנשים שונים.

כל הלימודים שבמרכז לקבלה מבוססים על טקסטים קדומים של קבלה כמו הזוהר. הבנת הפנימיות של הטקסטים העמוקים האלה הועברה ישירות ממורה לתלמיד במשך 4000 שנים.

בשנת 1922 נוסד המרכז לקבלה בידי הרב אשלג, שהשלים את התרגום הראשון של הזוהר מארמית קדומה לעברית מודרנית. כאשר הרב אשלג – שהרגיש שלימוד הקבלה יסיר שליליות מהעולם – נפטר, תלמידו הקרוב ביותר, הרב ברנדוויין, המשיך ללמד קבלה. הרב ברנדוויין למד עם הרב ברג במשך שנים והשניים התקרבו מאוד זה לזה. עם פטירתו של הרב ברנדוויין עברה הנהגת המכון לקבלה לידי הרב ברג.

מהי החוויה האופיינית לתלמיד המרכז לקבלה?

לכל תלמיד חוויה משלו. אנו מספקים לתלמידים את העקרונות הבסיסיים וכל תלמיד משלב את הקבלה בחייו על פי הבנתו. יש אנשים שרוצים רק מסר יומי מעורר השראה. חלקם רוצים להתעמק יותר בעקרונות, ולשם כך ישנם שיעורים, קורסים, הדרכה אישית ואירועים. ישנן גם מדיטציות יומיות. זוהי החלטה אישית לחלוטין.

האם המרכז לקבלה הוא מקור מוסמך לקבלה?

הרבה פירושים התפתחו עם השנים למושג “קבלה”. הקבלה פירושה דברים שונים לאנשים שונים. המרכז לקבלה תומך בפירושים השונים של הקבלה ברחבי העולם.

המרכז לקבלה מלמד קבלה כחכמה אוניברסלית שקודמת לתורה או לדת, ויכולה להילמד על ידי כל אחד, בלי קשר לאמונתו או דרכו הרוחנית. המרכז לקבלה מספק קורסי לימוד המתבססים על חכמת שושלת המקובלים הגדולים, והם מתארים את מקור הבריאה, את החוקים הפיזיים והרוחניים של היקום, כולל הקיום האנושי ומסע הנשמה.

האם המרכז לקבלה הוא ארגון יהודי?

המרכז לקבלה מלמד עקרונות אוניברסליים החלים על אנשים מכל האמונות וכל הדתות בלי שום קשר למוצאם. המרכז לקבלה אינו כופה על אנשים לחשוב בדרך מסוימת. לעומת זאת חולק המרכז לקבלה ידע רוחני עם התלמידים ומאפשר להם ליישם אותו בחייהם מתוך תקווה לשפרם.

מה עושה המרכז לקבלה עם התרומות?

השימוש בתרומות נעשה לצרכי מחקר ופיתוח שיטות חדשות כדי לאפשר לקבלה להיות נגישה ומובנת יותר. המרכז לקבלה מבצע זאת בדרכים רבות: תרגום ופרסום של טקסטים קבליים; פיתוח של קורסים, שיעורים, הרצאות מקוונות, ספרים ומוצרי אודיו; הדרכה אישית; ותכניות התנדבות שמאפשרות לתלמידים להשתתף ביוזמות צדקה.

האם תרגול קבלה מבטיח חיים טובים יותר?

המרכז לקבלה חולק ידע רוחני עם תלמידים ומאפשר להם ליישם אותו בחייהם מתוך תקווה לשפרם. יישום הכלים הוא שיכול ליצור את השינוי החיובי בחייו של כל תלמיד.

מהו הכוח הגדול ביותר של הקבלה, כפי שהוא נלמד במרכז?

המרכז לקבלה מלמד שכל אדם הוא בעל עוצמה, החיים אינם מקריים וישנה שיטה רוחנית. הכוח הגדול ביותר של הקבלה, כפי שהוא נלמד במרכז, הוא לספק לאנשים כלים רוחניים שיוכלו לעזור להם להחליט החלטות שיש לקוות שתשפרנה את חייהם ואת העולם הסובב אותם.